Screenrentall.eu - specialista na videoprojekce
česky english

Vodafone zapojil FogScreen

Vodafone zapojil FogScreen
3.2.
2009

Na projektu spolupracovaly mediální agentura OMD Czech, kreativní agentura DDB, mediazastupitelství Palace Media a agentura Quix Strategy. Aktivita byla načasována do období Filmánie, kdy jsou vstupenky na představení prodávány za zvýhodněnou cenu 50 Kč a multiplexy tak mají až trojnásobnou návštěvnost.

Přestože Vodafone už FogScreen vloni použil, na českém trhu je tento nosič stále využíván spíše sporadicky. Vedle Vodafonu ho už vyzkoušela i Česká televize. FogScreen může být instalován jako vstupní brána a obrazem s reklamním sdělením je tak možné procházet.

Zařízení funguje na principu rozbíjení vody pomocí ultrazvuku, voda je pak ve formě "suché mlhy" vypouštěna ven a pod tlakem vytváří projekční stěnu. Ta pak funguje podobně jako běžné projekční plátno, kromě toho však má i interaktivní vlastnosti - např. prst snímaný pomocí laseru se stává jakousi myší, která na stěnu vykresluje obrazce.

"Interaktivita spočívá v tom, že je na nosiči umístěn snímač pohybu, a jakmile se někdo k nosiči přiblíží, spustí se smyčka, která je na něm nahraná. Celá komunikace tak působí velmi emotivně," přiblížila M&M Tereza Pošepná z OMD.

Zdroj: Martina Vojtěchovská,  MaM.IHNED.CZ, 5.1.2009

frame-scrollup