Screenrentall.eu - specialista na videoprojekce
česky english

První Holografický 5G video hovor, Vodafone

První Holografický 5G video hovor, Vodafone
19.7.
2019

Holografický hovor (neboli tzv. „holocall“) umožňuje hlasovou i obrazovou komunikaci dvou nebo i více stran v reálném čase. Místo například obrazu na monitoru při klasickém video hovoru se vzdálené straně zobrazuje 3D hologram volajícího. Pro realizaci holocallu je vedle samotné holografické techniky pro zobrazování potřeba zejména kapacitní datový přenos a nízká latence sítě, aby mohl hovor skutečně probíhat v reálném čase a nebylo nutné čekat, až signál „doteče“ na druhou stranu a ta teprve za několik sekund zareaguje.

 

Stáli vedle sebe, mohli si povídat a přitom je dělilo 120 kilometrů. Vodafone uskutečnil první český 5G holografický hovor a názorně předvedl, jak mohou mobilní sítě spojovat lidi. Karlovy Vary se zároveň staly místem, kde firma spustila svou první reálnou 5G mobilní síť v Česku. Nabízí dosud rekordní přenosovou rychlost. Na 54. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary nemohl v sobotu 29. června přijet, přesto viceprezident Vodafonu pro technologie Milan Zíka festival navštívil. Umožnil to kapacitně extrémně náročný 5G holografický hovor.

 

„Holografický hovor je symbolem toho, kam už se posunuly možnosti komunikačních technologií. A nejde jen o nějaký laboratorní test. V Karlových Varech jsme spustili první českou 5G síť, která už je připravená na reálný provoz. Položili jsme tak základy pro budování gigabitové společnosti,“ říká Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic.

 

První Holografický 5G video hovor, Vodafone

„Holografický hovor je symbolem toho, kam už se posunuly možnosti komunikačních technologií. Položili jsme tak základy pro budování gigabitové společnosti,“ říká Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic.

frame-scrollup